I-ting I.

Túto tému sme zvolili, kvoli absenci takýchto tetovaní. V internete ex...

Vikingovia

Pôvod Vikingovia pochádzali z území dnešného Dánska, Nórska a Švédska...

Tetovania metalovej skupiny SLIPKNOT

Veľmi známa kapela a ich neodmisliteľné masky a rovnošaty, pod ktorým...

I-ting IV.

 Pokračovanie článkov o I-ting. Túto tému sme zvolili, kvoli abse...

Sak Yant – Magické tetovania

Sak Yant je magické tetovanie, ktoré svojmu držiteľovi prepožičiava my...

Symboly I. - Geometrické tvary

Kruh Predstavuje najvýznamnejší a najrozšírenejší geometrický symb...

Starostlivosť o tetovanie

Starostlivosť po tetovaní; Čo potrebujete vedieť   Správna starostli...

Symboly II - Geomertrické tvary

Špirála Špirála je pozitívnym symbolom zobrazujúcim model rastu a vývoj...

Symbolika čísel II

4-12 ŠtyriŠtvorka symbolizuje stabilitu, jasne pochopiteľný svet uved...

Nežiadúce účinky farby "black henna"

"Black" (čierna) henna spôsobuje vážne poškodenie zdravia ľudí. Chy...

 
Tetovanie kvetu a jeho význam
flower

V určitom bode v našom živote, budeme mať radosť a oceníme krásu kvetov. Radosť je v dávaní kvetín alebo vzrušenie z ich obdržania. Kvetina sama o sebe má význam, rovnako ako mačka alebo ryby. Ale je to ľudský cit, ktorý dáva určitú hodnotu a jednoznačný zmysel v čase. Napríklad, keď uvidíte muža dávať veľa červených ruží,s ktorým vyjadrí svoj obdiv a lásku k žene. Ale nebudete vidieť niekoho s rovnakou kyticou červených ruží na pohrebe. Významy toho istého kvetu by vyvolal rôzne emócie v danom kontexte.


 

Rovnaké je to s tetovaním kvetu. Rôzne tetovania kvetu budú evokovať rôzne emócie, a teda odlišný význam pre diváka. Väčšina kvetov získalo jednotný význam v priebehu času, ale keď sa skombinujú s iným objektom pri tetovaní, sa význam zmeni úplne. Videli ste už čiernu ružu s reťazou na mužské hrudi? Myslíte si, že tetovanie kvetu znamena lásku alebo snáď nenávisť?

Faktom je, že vzory kvetov v tetovaní sú populárne. Draci sú obľúbený hlavne u mužov, ale kvety sú najviac žiadané u žien. Možno je to farba alebo tvar, alebo vôňa z nej, alebo kombináciou všetkých zmyslov. Kvety môžu upokojiť človeka a dávať mu pocit pokoja. S tetovaním kvetu na vašom tele je to ako mať trvale kvetinu chodiacu s vami po celú dobu, okrem toho táto konkrétna kvetina nikdy nevyschne v priebehu času.

 

Tetovanie kvetinového rukáva Kresba návrhu

 

Pravdou je, že tetovanie nie je možné ľahko odstrániť bez jaziev alebo bolesti. Dôvody, prečo chcú ľudia zmeniť dizajn sú rôzne, ale jeden z najčastejších dôvodov je, že nechápu význam tetovaného kvetu alebo ho pochopia až oveľa neskôr. Tak, aby sa zabránilo tomuto druhu nedorozumenia nesprávnemu významu kvetiny na vašom tele, tu je zoznam bežných kvetín a ich význam.

 

1. Význam tetovania ruže
Tetovania ruže sú úžasné, keď sa spraví vkusne na ženu. Zatiaľ je najviac populárne tetovanie u žien, aj keď je vidieťaj u muža. Muži sa vyhýbajú kvetinám, pretože tetovanie kvetiny by znamenalo, mäkký a jemný charakter, ktorý je bližší ženskej osobnosti. Je to celkom zvláštne vidieť obrovských svalnatých mužov s tetovanim ruže na ramene. Ale ak je kvetina skombinovaná s lebkou, potom mäkký význam nadobúda iný obsah.

Rôzne typy ruží majú rôzne významy. Napríklad, červená ruža znamená, úprimnú lásku a rešpekt, odvahu a vášeň. Videli ste aj napríklad v kine alebo ste to už urobili mnohokrát, keď ste darovali červenú ružu milovanému človeku, aby ste vyjadrili svoju lásku a vášeň. Namiesto toho však si môžete dať spraviť tetovanie ruže s menom milovaného na ruke alebo hrudníku aby ste prejavili lásku. Týmto spôsobom vyjadríte, že daného človeka budete rešpektovať a milovať navždy. (Ale bez lebky, prosím) Ak pridáte farby do tetovaného kvetu, musíte zvážiť akú farbu, pretože farba v kvete nesie svoj obsah. Žlté ruže znamenajú žiarlivosť vo viktoriánskych časoch. Ale v našom súčasnom svete znamenajú priateľstvo, radosť, veselosť a slobodu, prísľub nového začiatku. Ružové tetovanie ruže znamená milosť a jemnosť, biela ruža znamená, spiritualitu a čistotu a levanduľová ruža znamená lásku na prvý pohľad. Modrá tetovanie ruže znamená tajomstvo a symbolizuje "dosiahnuť nemožné". Čierna tetovanie ruže symbolizuje smrť alebo trúchlite nad stratov milovaného alebo ste veľmi pesimistický.

 

2. Význam tetovania ibišteku
Kvet ibišteka je ďalšie obľúbené tetovanie kvetu. Kvet ibišteka je najčastejšie vidieť v tropických krajinách, ale je menej často používaný ako darček. Kvet ibišteka patrí do čeľade Malvaceae. Slovo pochádza s gréckeho slova "Hibiscus Mallow" a rosa-sinensis doslovne "ruža z Číny". Kvetina znamená jemnú krásu. Ak sa rozhodnete pre atramentoví ibištek pre jeho estetickú príťažlivosť potom ste sa rozhodli pre symbol dokonalosti a elegancie. Tiež môže znamenať, že ste milí a šarmantný. V závislosti na kombinácii farieb, môže kvet ibišteka naozaj zlepšiť osobné správanie. Môžete kombinovať červenú kvetinu s jasne zelenými lístkami. To by bolo naozaj očarujúce.

 

3. Význam tetovania ľalie
Kvety ľalie sa oceňovanú pre ich čerstvé a upokojujúce farby a môžu byť použitý pre mnoho príležitostí, ako návštevy chorého priateľa v nemocnici. Ľalia je dôležitý kvet už od biblického obdobia. Podľa Biblie ľalie znamenajú panenskosť, čistotu duše Panny Márie. Číňania a Gréci tiež používali biele ľalie ako symbol čistoty. Pre Číňanov je kvet ľalie symbolizuje leto a hojnosť. Gréci veria, že ľalia vznikla z materského mlieka bohyne Héry. Ľalia je tiež spájaný s rímskou bohyňou Venuše. Takže farebné tetovanie ľalie znamená čistotu osoby a tiež symbol mieru a harmónie.

 

4. Význam tetovania lotosu
V budhizme lotosový kvet je symbolom osvietenia. Všetky lupene zanamenajú neustále boje v našom živote a stred kvetu predstavuje stav osvietenia. Kvitnutie lotosu symbolizuje prebudenie do duchovnej reality života. Pre budhistov lotos symbolizuje vznešený stav človeka, jeho vztýčenú hlavu a nohy sú korene vo svete skúsenosti. Kvet lotosa môžete vidieť vytesanú do každej podstavy, ktorá drží sochu Budhu. Je to veľmi silný symbol v budhistickej filozofii.

Táto symbolika je tiež evidentná v hinduizme, kde lotos je predovšetkým symbolom krásy, prosperity a plodnosti. Podľa hinduizmu, v každom človeku drieme duch posvätného lotosu. Predstavuje večnosť, čistotu a božstvo a je často používaný ako symbol života, plodnosti a opisuje ženskú krásu. Takže lotos je používaný ako symbol života. Lotosový kvet je vhodný symbol pre ľudí, ktorý hľadajú význam ľudskosti, jeho vzostupy a pády.


 

 

 

 

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

 

Posledné foto komunity

Najčítanejšie články

 1. Slovanské tetovanie 58686 čítaní
 2. Tetovanie kvetu a jeho význam 36672 čítaní
 3. Tetovanie anjela 28395 čítaní
 4. Tetovanie Draka - Zmysel a Mýty 28355 čítaní
 5. Mayovia 27720 čítaní
 6. Výber tetovania; Hon za dokonalým dizajnom 26006 čítaní
 7. Symboly I. - Geometrické tvary 24288 čítaní
 8. O komunite SuicideGirls 22250 čítaní
 9. Kresťanské tetovanie 19869 čítaní
 10. Symbolika čísel II 17756 čítaní
 11. Symbol kríža 17312 čítaní
 12. Keltské symboly 14826 čítaní

Posledné komentáre

Online

0 užívateľov a 499 hostí online

Facebook TETOVANIE

TETOVANIE DV

Slovanska asoci�cia tetovania

Copyright 2012 tetovanie.sk Design artchymia